Ładowanie...

NEXTBIKE POLSKA WYGRYWA PRZETARG W LUBLINIE

05-11-2015

Nextbike Polska z grupy LARQ wygrywa przetarg na rozbudowę systemu rowerów miejskich w Lublinie

  • Nextbike Polska powiększy lubelski system o 47 stacji, w tym po raz pierwszy na świecie zastosuje 2 stacje bezobsługowej 461 rowerów, w tym 20 rowerków dla dzieci
  • Wartość kontraktu to 6,9 mln zł
  • W ciągu najbliższych dwóch lat planowane jest uruchomienie i rozbudowa co najmniej kilku systemów rowerów miejskich w Polsce – szacowana łączna wartość tych zamówień przekracza 100 mln zł

4 listopada 2015 roku Nextbike Polska Sp. z o.o., spółka z grupy LARQ S.A. (giełdowego podmiotu kontrolującego 75% udziałów. 25% jest w rękach niemieckiego partnera Nextbike GmbH), w następstwie wygranego przetargu podpisała z Gminą Lublin umowę na rozbudowę systemu rowerów miejskich.

Kontrakt obejmuje rozbudowę istniejącego systemu o 47 stacji (5 zlokalizowanych będzie w sąsiednim Świdniku) i dostawę 441 rowerów oraz 20 rowerków dziecięcych, co oznacza podwojenie wielkości systemu. Dwie z nowych stacji rowerowych w Lublinie będą bezobsługowe. To pierwsze tego typu rozwiązanie zastosowane przez Nextbike w skali światowej. Wartość umowy to 6,9 mln zł.

To 23 zwycięski przetarg w historii Nextbike Polska, potwierdzający czołową pozycję naszej spółki na rynku. W ciągu najbliższych 2 lat spodziewamy ogłoszenia przynajmniej kliku dużych przetargów na uruchomienie lub rozbudowę systemów rowerowych, których łączna wartość według naszych szacunków przekroczy 100 mln zł. Nextbike Polska, jako pionier i lider tego rynku będzie naturalnie brał aktywny udział w jego dalszym, dynamicznym rozwoju – mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Zarządu Nextbike Polska Sp. z o.o.

O Nextbike Polska

Nextbike Polska jest niekwestionowanym numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych, zarówno pod względem liczby rowerów (75% udział rynkowy), jak i wartości zrealizowanych kontraktów (85% udział rynkowy).

Spółka wygrała 23 z 29 rozstrzygniętych od 2011 przetargów i jest operatorem 10 z 16 działających w Polsce systemów, m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Nextbike jest jedną z pierwszych firm działających w Polsce wpisujących się w ogólnoświatowy trend „sharing economy”. Rozwiązanie odpowiada również zwiększonemu zapotrzebowaniu na zrównoważony transport w miastach, co wynika z dokonującej się zmiany cywilizacyjnej (spowolnienia lub uwolnienia centrów miast od ruchu samochodów prywatnych). Nextbike będzie również pośrednio beneficjentem napływu do Polski środków unijnych przeznaczonych na zrównoważony i inteligentny transport oraz niskoemisyjną gospodarkę.

Nextbike Polska w liczbach (wg stanu na 30.11.2015):

  • dostawca i operator 10 z 16 działających w Polsce systemów rowerów miejskich
  • 5841 rowerów
  • 481 stacji
  • ponad 655 000 zarejestrowanych użytkowników
  • blisko 9 800 000 wypożyczeń

-------------------------

LARQ S.A. jest polską spółką holdingową notowaną na głównym parkiecie GPW, działającą w obszarze innowacyjnych mediów, nowych technologii i infrastruktury. Filarami biznesu spółki są dynamicznie rozwijające się podmioty o dominującej pozycji w swoich segmentach rynku m.in.:

- Nextbike Polska – największy w Polsce dostawca i operator miejskich systemów rowerowych. Spółka zarządza flotą blisko 6 tys. rowerów w 10 miastach w Polsce i posiada bazę ponad 650 tys. zarejestrowanych użytkowników.

- Synergic – wiodący krajowy operator i właściciel niestandardowych nośników reklamy zewnętrznej. Reklamy klientów spółki eksponowane są na prawie wszystkich polskich lotniskach oraz na kluczowych dworcach autobusowych. Spółka jest wyłącznym operatorem przestrzeni reklamowej na rowerach miejskich i w przejściach podziemnych największych polskich miast.

- Brand24 – właściciel autorskiego narzędzia do monitoringu treści w internecie, sprzedawanego w modelu SaaS (ang. Software as a Service). Spółka posiada dominującą pozycję na polskim rynku w swojej kategorii produktowej. W bieżącym roku Brand24 z sukcesem rozpoczął komercjalizację swojego unikalnego rozwiązania na rynku globalnym.

-------------------------

Dodatkowych informacji udziela:
Katarzyna Sadowska
CC Group Sp. z o.o.
Telefon: +48 22 440 14 40
Mobile:  +48 697 613 020