Ładowanie...

LiveChat w gronie akcjonariuszy Brand24

07-01-2016

Założyciele LiveChat Software S.A. dołączają do grona akcjonariuszy Brand24.

Założyciele jednej z największych spółek technologicznych notowanych na GPW nabyli pakiet 11,5% akcji w Brand24.

7 stycznia 2015 roku do akcjonariatu Brand24 dołączyli m.in. Mariusz Ciepły, Maciej Jarzębowski i Jakub Sitarz – założyciele LiveChat Software S.A. Wraz z kluczowymi menadżerami LiveChat nabyli pakiet 11,5% akcji spółki. Mariusz Ciepły obejmie także stanowisko członka Rady Nadzorczej Brand24 S.A.

Poszerzenie grona akcjonariuszy to dla nas bardzo duże wydarzenie. Twórców LiveChata obserwujemy od lat. W wielu aspektach są dla nas wzorem tego, jak zbudować globalny biznes z Polski. Połączenie doświadczeń i know-how ekipy LiveChat to coś bardzo rzadkiego w tej części świata, więc jestem bardzo szczęśliwy, że zdecydowali się wejść do Brand24. Mam też poczucie, że na miejsce wpadł nam właśnie ostatni element układanki niezbędnej do globalnego sukcesu. Mamy dobry, skalowalny model biznesowy, świetny produkt, finansowanie, a teraz także akcjonariuszy mający unikalne doświadczenie i wiedzę.” - mówi Michał Sadowski, Prezes Zarządu i Założyciel Brand24.

„Brand24 to młoda i dynamiczna firma, której założyciele z pasji do mediów społecznościowych zbudowali produkt o globalnym zasięgu. Bardzo lubimy takie połączenie. Dla nas inwestycja w Brand24 to okazja do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Wspólnymi siłami będziemy budować mocny biznes o solidnych fundamentach finansowych i międzynarodowych.” – mówi Mariusz Ciepły, Prezes Zarządu LiveChat Software S.A.

„Zakup akcji Brand 24 SA przez Venture Incubator SA to kolejny krok w budowie portfela inwestycyjnego spółek działających w modelu SaaS o globalnym obszarze działalności. Dzięki możliwości wzajemnego wykorzystania doświadczeń pomiędzy spółkami, liczymy na mocne wzajemne synergie i oczekujemy ponadprzeciętnej stopy zwrotu z tej inwestycji” – mówi Maciej Jarzębowski, współzałożyciel LiveChat Software S.A. i do tej pory jeden z kluczowych akcjonariuszy spółki oraz Prezes Zarządu Venture Incubator S.A. – funduszu, za pośrednictwem którego Maciej Jarzębowski i Jakub Sitarz (również współzałożyciel LiveChat Software S.A. i jeden z kluczowych akcjonariuszy) objęli udziały w Brand24.

-------------------------

Brand24 to narzędzie monitoringu Internetu i mediów społecznościowych oferowane w modelu SaaS (Software as a Service), które umożliwia lepsze zrozumienie klientów i budowanie z nimi relacji oraz zwiększanie sprzedaży.

Wśród klientów Brand24 znajdują się firmy z USA, Polski, Indonezji, UK, Kanady, Szwajcarii, Włoch, Emiratów Arabskich, Izraela, Indii, Chin i wielu innych. Brand24 to laureat konkursu na najlepszą aplikację webową The Next Web Startup Awards, konkursu Ekomersy na najlepszą usługę wspierającą relacje z klientami oraz konkursu na najlepszą aplikację mobilną dla firm Mobile Trends Awards.

Aplikacja monitoruje aktualnie ponad 35 000 marek, dla których zebrano już 6 miliardów wzmianek. Wśród klientów są takie marki jak Intel, IKEA, H&M, UPC, NC+, Vichy, Leroy Merlin, Tauron i wiele innych. Ponad połowę klienteli Brand24 stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa, które wykorzystują monitoring do budowania relacji z klientami.

Spółka wchodzi w skład notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Kapitałowej LARQ S.A.

Na początku grudnia ubiegłego roku Brand24 pozyskał finansowanie od funduszu venture capital Inovo.vc. W wyniku tej transakcji spółka została wyceniona na blisko 28 mln złotych.

-------------------------

LiveChat Software S.A. to spółka informatyczna działająca na rynku globalnym i oferująca w modelu SaaS (Software as a Service) usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów.

LiveChat to narzędzie do bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającym stronę, a jej właścicielem. Dla użytkownika końcowego ma ono postać okna rozmowy umieszczanego w witrynie internetowej. Z kolei właściciel strony ma dostęp do aplikacji bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej lub za pomocą dedykowanej aplikacji przeznaczonej zarówno dla komputerów stacjonarnych (Windows, Mac OS X), jak i dla platform mobilnych (iOS, Android).

Zadaniem produktu jest wsparcie lub zastąpienie tradycyjnych metod sprzedaży prowadzonych w przedsiębiorstwie. LiveChat pomaga w szybkim i intuicyjnym kontakcie z klientami odwiedzającymi stronę internetową firmy lub sklep internetowy. Dodatkowo aplikacja uzyskuje informacje o zachowaniu klientów na stronie internetowej, co stanowi ważne źródło wiedzy w procesie sprzedaży, obsługi i wsparcia klienta.

Od 2014 roku LiveChat Software S.A. jest notowana na głównym parkiecie GPW. W listopadzie ubiegłego roku kapitalizacja spółki przekroczyła 1 mld złotych.

 


Zobacz też